Фіксація уваги

Мистецтво фіксації та стійкого утримання уваги "лоха" в циганському гіпнозі базується на наявності обов'язкового (або дуже бажаного) вихідного грошового, матеріального чи іншого інтересу у "лоха", про який стає відомо шахраю.

90% всіх людей, які потерпіли від циганського гіпнозу, "купувалися", як правило, на спеціально вміло їм запропоновані варіанти: несподівано легкий спосіб виграти гроші або наддешево щось дістати, або надвигідно щось отримати, або взагалі щось. то отримати "на халяву"...

Наявність у "лоха" корисливого інтересу до того, що пропонує йому шахрай, є вирішальним фактором того, що "лох" дозволяє втягнути себе в "ситуацію" і стійко в ній перебувати, навіть якщо якісь проблиски розуму і будуть деякі елементи "ситуації" ставити під сумнів. І чим сильніше шахраю вдається розпалити у "лоха" корисливий інтерес, тим більше "затемнення" на нього знаходять. У цій емоційно-хвилюючій ситуації "лох" вже не здатний критично і тверезо оцінювати те, що відбувається, він продуманими і швидкісними, що не дають схаменутися або зупинитися діями шахрая все більше і більше неминуче перетворюється на якогось азартного гравця, ну прямо як у Достоєвського, який вже не дивлячись ні на що, самостійно зупинитися не може... Більше того, відомі численні випадки, коли "лоха", що "підзалетів", намагається зупинити від подальшої участі в "виставі" хтось близький - дружина, діти, друг, брат і т. д. Але майже завжди з незрозумілою впертістю, зазвичай не властивою цій людині, "лох" продовжує "ризикувати" і бере участь у сценарії шахрая незважаючи ні на що.

Деякі гіпнотизери на початку нашого століття запропонували техніку встановлення контакту через копіювання темпу дихання гіпнотика, а потім прискорення чи уповільнення свого дихання. Ці гіпнотизери вірили, що будь-яка людина обов'язково на несвідомому рівні "зреагує" на зміну непомітно підлаштованого дихання і таким чином виникне "ведення", тобто керований контакт або, як зараз заведено, раппорт. Але практика показала, що абстрактні "кабінетні" теорії в житті не спрацьовують, тим більше на вулиці за дефіциту часу контакту. Тому постійно йшов пошук нових "швидких" психотехнічних сценаріїв, крім скорочення часу контакту, що можуть підвищувати надійність спрацьовування та досягнення запланованого результату до 100%.

Психотехнічним методом встановлення контакту з несвідомим гіпнотиком був запропонований одночасно в кількох країнах створений ще довоєнний "метод копіювання частоти миготіння очей", а потім уповільнення раптової зупинки миготіння або почастішання миготіння та позіхання. Цей прийом спрацьовував у 10-15% випадків в основному на гіпнабапових людях. У разі реагування на уповільнення та зупинку миготіння "лох" широко розкривав зіниці, його погляд специфічно ціпенів і зупинявся і виникав добре видимий легкий гіпнотичний транс з відмінним керуючим контактом (раппортом).

У разі почастішання гіпнотизером синхронного характерного для сну миготіння очей і відвертого довгого позіхання зі звуковим супроводом: "Дуже хочеться... Спати!" міг встановити раппорт, при якому "лох" також починав все частіше присипляюче блимати, насилу щоразу відкриваючи очі, а на довгому видиху-зівку "лох" чув гучну раптову команду "спати" і, заплющивши очі, миттєво засинав штучно викликаним сном, який ми називаємо гіпнозом. При цьому варіанті гіпнотизер у словах "Дуже хочеться... Спати!", які він говорить зовні як би про себе, відбувається пауза після слів "дуже хочеться", а потім зі зміною інтонації на наказ слідує команда "Спати!" Така реакція "лоха" передбачалася сценарієм і тому далі могли бути три види поведінки. Перший - якщо "лох" заплющив очі і поринув у гіпноз середньої глибини, то "гіпнотизер" у цей момент зникав з речами чи грошима "лоха"; другий - якщо "лох" заплющив очі і поринув у глибокий гіпноз, то "гіпнотизер" переводив його наказом у транс з відкритими очима і отримував над ним 100% надкеруючий раппорт, так як "лох" тепер виконував як сомнамбула будь-які команди та бажання гіпнотизера, навіть вер-бально не оформлені; третій - якщо "лох" входив у легкий тобою в контакт, та й взагалі, суто психологічно "лоху" подобається зустріти "розуміє і співчуваючу, споріднену собі багато в чому душу"; так як загальновідомо, що людям подобається бачити в інших щось знайоме і схоже на себе, тоді з такою людиною вони легше і охочіше вступають у контакт і, як правило, легше і швидше з багатьма погоджуються, поводяться компромісно та розкуто. Тому досвідчений шахрай встановить контакт не на вулиці, а наприклад, на філателічній виставці, зобразивши з себе такого ж як ви пристрасного любителя марок, або на тенісному корті, прикинувшись фанатом і шанувальником цього спорту і хвалить вас за що-небудь, аби вам було приємно перебувати з ним у контакті.

Вуличні гіпнотизери знають, що важливі фрази краще говорити "лоху" з урахуванням його дихання на видиху або під час позіхання, чхання або кашлю; під час сміху, плачу чи будь-якої яскраво виявляється емоції. Вважається, що в цей момент свідомість "лоха" звужується і він без аналізу пропускає інформацію прямо в підсвідомість, сам того не помічаючи. Таким чином, завдання встановлюваного контакту - це переклад довірчого спілкування з "лохом" на рівень його підсвідомості, тому спілкування зі свідомістю "лоха", що почалося на початку контакту, переводиться в русло спілкування з його підсвідомістю.

Тестами на перевірку переростання початкового контакту в психологічний рапорт є позіхання гіпнотизера, уповільнення або почастішання дихання; миготіння або закриття очей, підйом руки до свого обличчя та розтирання мочки вуха чи носа; синхронізація, а потім зміна інтонації, погладжування підборіддя тощо; якщо "лох" реагує, то це проявляється в його автоматично подібному русі або подібній реакції, наприклад, у нього теж сповільнюється дихання або він рукою теж щось мацає.

При встановленні та розвитку контакту "лох" не повинен відчувати від гіпнотизера будь-якого натиску або нав'язування чогось, в ідеалі "лоху" має здаватися і він у цьому навіть впевнений, що це він сам захотів і попросив про те, що гіпнотизер за сценарієм потрібно. Тому досвідчені шахраї так будують контактну розмову, що ви самі звернетесь до них з тим самим проханням, про яке потім сильно шкодуватимете, оскільки це ваше прохання або інша потрібна реакція і є основою першої частини шахрайського сценарію, в якому саме ця ваша реакція і передбачено.

- Крім перерахованих правил встановлення контакту у великих шахраїв є ще три найсильніші методичні прийоми:

  1. Це сильне уявне бажання, що супроводжує галюцинуванням потрібних слів і потрібної поведінки "лоха", і тоді часто трапляється диво - "лох" дійсно говорить ці слова, у нього дійсно виникає потрібне бажання, він дійсно починає робити потрібні рухи і поводитися, зрештою так, як гіпнотизер подумки галюцинує;
  2. Великий шахрай завжди все гостро відчуває, він просто відчуває настрій та думки "лоха" кожною клітиною свого організму, тому легко прогнозує будь-яку його реакцію; в цей момент він просто закоханий у свого "лоха" і ототожнюється з ним в одне ціле, починаючи відчувати те, що відбувається, ніби дійсно знаходиться в шкурі "лоха" (цікаво - якщо в цей момент вколоти одного з цієї "парочки", то інший одночасно закричить від справжнього болю, хоча його ніхто не вколював, виходить, що ми маємо в цьому випадку справу з єдиним розумним біоорганізмом і єдиним інформаційним комплексом, а не двома);
  3. Таланливі шахраї дуже спостережливі, є відмінними акторами і здатні симпровізувати в будь-якій непередбаченій сценарієм ситуації (іноді навіть шкода, що такі великі люди так непробачно гублять свій розум та великий талант).

Є ще один дуже важливий момент у мистецтві циганського (вуличного) гіпнозу. На мій погляд, це головний секрет, який полягає в тому, що затівати "виставу" треба лише з тим "лохом", який "реагує". Це означає, що цигани не з кожною людиною починають свою гру, а лише з тими, хто "реагує", ось у цьому і весь головний секрет. Говорячи науковою мовою, цигани враховують рівень сугестивної сприйнятливості (СК-сприйнятливості) потенційного "лоха".

Щодо здатності бути комунікабельним і здатності "увійти в душу" клієнта або здатності входити людям у довіру, то такі здібності можуть бути як вродженими, так і набутими спеціальним навчанням або тривалою практикою і досвідом, гіпноз з відкритими, очима, що злегка розширилися, то "гіпнотизер", в силу раппорта, що раптово, дякував "лоха" за взяте у нього і йшов або просто говорив: "Зачекайте хвилиночку, я зараз прийду" і назавжди йшов, - а "лох" з пеленою в очах застигав і не міг навздогін нічого сказати, а коли через 2-3 хвилини пелена з очей сходила, "гіпнотизера" з цінностями вже й слід застудив.

Для підвищення своєї майстерності "гіпнотизери" (цигани і не тільки вони) розвивали в собі здатність сприймати світ правою (тваринною) півкулею, тобто мовою почуттів та інтуїції. І тому вони прагнули контактувати не інтелектуально з логічним доказом своєї правоти, а інтуїтивно-чуттєво лише на рівні підсвідомості. Але щоб таке "спілкування" було максимально об'єктивним і ліва півкуля не заважала б реальному сприйняттю своїми спотвореними попереднім досвідом думками, "гіпнотизери" стали тренувати чотири складові свого сприйняття зовнішнього світу: емоції, зір, шкірно-м'язові відчуття (дотик, тяжко біль та ін) і служ. "Гіпнотизери" вчилися добре відчувати емоції партнера, намагалися бути спостережливими та помічати найдрібніші деталі видимого та чутного світу. Але головний секрет - це дотик до правої руки людини.

Ще давні жерці знали цей великий секрет, що дотик до іншої людини породжують взаємну довіру, симпатію та чарівність. Тому спокусники минулих століть домагалися "ручки", а там "процес" запускався вже автоматично, тому що "жертва" переставала тверезо сприймати те, що відбувається. Тому й цигани дуже часто під будь-яким приводом шукають можливості торкатися "лоха", особливо його правої руки. Сучасна СК-наука підтвердила це давнє відкриття; дійсно, права рука людини представлена в корі головного мозку людини більш ніж чвертю її площі. Тому оволодівши правою пензлем, ви опановуєте вплив на кору головного мозку, тобто вплив на свідомість і підсвідомість людини, аби контакт був максимально щирий і співчуває, чого цигани і домагаються.

Детальніше питання про роль дотиків в інформаційному обміні мною розглянуто в книзі "Інформаційна СК-терапія" (Київ, 1988), тому якщо хтось зацікавиться теорією цього питання, то прочитайте цю книгу.

У тридцятих роках один американець запропонував метод зчитування несвідомої реакції людини на контакт щодо руху зіниць його очей, але перевірка показала, що в жодному разі абсолютно нічого не виходить, "відкриття" американця "про очні сигнали" виявилося обманом. Проте інші "фахівці" звернули увагу на той факт, що в момент, коли "лох" пішов у внутрішній світ спогадів, зіниці у нього розширюються і його очі починають дивитися розфокусування ніби крізь вас (погляд у нікуди) або так званий " відсутній погляд”. Це спостереження допомагає циганам відчути момент, коли простий контакт перетворюється на раппорт (керований трансовий контакт). Загальновідоме як циганам і таке спостереження, якщо людина говорить неправду чи нещиро, його очі починають " бігати " , людина намагається не дивитись на співрозмовника і постійно " ховати " очі чи відводити їх убік. Інше спостереження стосується емоцій - якщо людина хвилюється, то пальці його рук щось автоматично "виробляють" (можливі й якісь рухи ногами, головою, корпусом тощо).

Загальновідомо, що в деяких людей у їхньому сприйнятті зовнішнього світу переважають зорові образи. Такі люди, як правило, і в розумових процесах оперують зоровими образами, але таких людей дуже мало і частіше вони зустрічаються серед людей "тонких" та вразливих - художників, артистів, екстрасенсів, скульпторів, "ясновидців", архітекторів, наркоманів, кінооператорів, режисерів і т. д. У таких людей дуже розвинена зорова уява, вони здатні візуалізувати до галюцинацій. Тому що сприйняття зовнішнього світу більшості людей дуже суб'єктивне, то ця категорія людей мислить образами та ще й суб'єктивно, тому в СК-науці їх називають візуалістами, а в народі їх через дива в поведінці вважають трохи "дивними". Треба прямо сказати, що для циган та вуличних гіпнотизерів такі люди найлегший видобуток, але серед населення все ж таки таких людей дуже мало, відсотків 5, не більше, а частіше ще менше. Суб'єктивне сприйняття деяких людей відрізняється переважанням слухового досвіду та їх називають аудіалісти – це музиканти, диригенти, вчителі, звукооператори і всі ті люди, чия професія пов'язана зі звуками та необхідністю слухового напруження. Такі люди часто живуть ніби у світі звуків, тому це відбивається на їхньому мисленні та спеціалізації внутрішнього досвіду. Цигани та вуличні гіпнотизери таких людей вважають також легким видобутком, хоча їх і небагато, 10-15% населення. До речі, деякі жінки "думають вухами", тому вуличні гіпнотизери "забивають" саме цей сенсорний канал, всіляко розхвалюючи їхню красу, їхні вбрання, їхніх дітей і т. д.

Крім візуалістів та аудіалістів легкою здобиччю циганів стають так звані кінестетики. Це люди, частіше чоловіки, чиє суб'єктивне сприйняття здебільшого спеціалізоване на відчуттях, у кінестетаку; особливо такі люди чутливі до дотиків - це, як правило, молоді дівчата чи юнаки, еротично налаштовані жінки тощо. Таких людей багато, до 30 %, хоча дотики, як ми вже казали, чарують майже всіх людей.

Рідко, але зустрічаються (1-2 %) люди, які тонко відчувають запахи, або люди, що пропускають все через почуття смаку (до 1 %), у них сприйняття світу носить такий, я б сказав, гастрономічний характер.

>

Дуже люблять цигани та вуличні гіпнотизери людей "з пунктиком", це акцентовані особистості з якоюсь проблемою, на якій вони майже збожеволіли і про яку вони говорять 24 години на добу всім і кожному у зручному та незручному випадку. До таких людей легко "підлаштуватися" та "повісти" їх за "сценарієм", в якому вони все роблять машинально, досконало і не встигаючи нічого аналізувати та розуміти. Останнім часом у багатьох країнах "людей з проблемами" стало багато (до 20-40%), тому щойно цигани цю проблему визначили, так "сценарій" працює на 100%. Особливо багато "постраждалих" серед сексуально стурбованих людей. Тому часто "кидають" у різного роду кублах і "злачних" місцях. Треба визнати, що на "жіночому питанні" постраждалих за всю Історію найбільше, втім, як і на "чоловічому".

Отже, з урахуванням сказаного, вуличні гіпнотизери з кожною людиною розмовляють його мовою, зручною для неї, зрозумілою та приємною, тоді він краще "заковтує наживку", тобто краще приймає пропозицію "гіпнотизера" про участь у "сценарії". Проте половина всіх людей ніякої вираженої спеціалізації по органам почуттів у своєму світосприйнятті і мисленні не має і, на відміну від деяких кабінетних горе-теоретиків, цигани та вуличні гіпнотизери це добре знають. Більше того, вони знають, що у 20-30% людей сприйняття і мислення проходить під вираженим домінуванням лівої півкулі, ці люди завжди мислять і надходять тверезо і аналітично, майже не піддаючись емоціям і почуттям, і за відсутності найсильнішого корисливого інтересу таких людей залучити будь-який "сценарій" майже неможливий.

Певний внесок у теорію вуличного гіпнозу внесли сучасні вчені-психологи, які розробили певні рекомендації контакту для бізнесменів, у рекламі тощо. Учені рекомендують для формування контакту завжди починати з ототожнення своєї поведінки з поведінкою клієнта, використовуючи техніку підстроювання до рухів, позі, миготіння, дихання, темпу мови та, головне, змісту "проблеми" клієнта. Для переведення контакту в раппорт необхідно вміло застосовувати вищевказані навички підстроювання та приєднання до несвідомих фізіологічних функцій та ідеомоторних рухів клієнта. З урахуванням психологічної орієнтації сприйняття та мислення клієнта приховані сугестивні команди слід оформляти для кращого сприйняття його сенсорною психологічною мовою. Всі зазначені дії виконуються для створення режиму ведення (раппорту) психіки та поведінки клієнта відповідно до заздалегідь складеного сценарію "спектаклю", що переслідує конкретну мету, і здійснюється раппорт зміною власної поведінки "гіпнотизера" з адекватною несвідомою реакцією клієнта.

Психологи зазначають, що необхідно максимально точно підлаштовуватися та приєднуватися до внутрішнього світу клієнта, при цьому мова та висловлювання гіпнотизера мають бути суворо цілеспрямованими, але по можливості невизначеними, багатозначними та у стверджуючій формі. Бажано фрази будувати і клієнту говорить те, чого гіпнотизер від нього хоче, а не те, що клієнт робити не повинен, тобто в командах гіпнотизера не повинна зустрічатися частка "не", наприклад, якщо треба, щоб клієнт заплющив очі, то неправильно говорити : "Ви не можете тримати очі відкритими!", а треба як би безадресно і невизначено говорити: "Сьогодні така дивна погода, що самі очі злипаються і дуже хочеться спати!" (далі слідує довгий позіхання, який клієнт відразу автоматично скопіює).

Read 127 times
Add comment

Підтримайте проект

Допоможіть проекту для оплати хостингу та розвитку ресурсу.

Підтримати

Нові коментарі

Стадницкий Сергей Сергеевич, ТОВ «ТОРГ ІНТЕРНЕШИНЛ», 44621722
29 квітень 2024
Если вы работаете на этой фирме, то видимо не в курсе как ведут дела с клие...
Стадницкий Сергей Сергеевич, ТОВ «ТОРГ ІНТЕРНЕШИНЛ», 44621722
29 квітень 2024
Працюю на цій фірмі вже давно і не яких таких як ви пишете ситуацій не було...
Шахрай ОЛХ (olx)
29 квітень 2024
Вкрав гроші
інтернет- магазин ineed.ua
28 квітень 2024
Замовляла лампу, отримала бракований поламаний товар. Купляла по повній пер...
Otzyvua.net
28 квітень 2024
Про мошеннический магазин "Розетка"они тоже удаляют отрицательные отзывы
schemior.com
26 квітень 2024
лохотрон повний schemior

Індекс Google

Потраплення відгуків до індексу Google займає до 3-х днів після публікації.

Докладніше